» VIDEO/ Shikoni golin e bukur të Dzyubas 90-të sekonda pasi hyn në fushë

VIDEO/ Shikoni golin e bukur të Dzyubas 90-të sekonda pasi hyn në fushë

Në stadiumin “Luzhniki” të Moskës po luhet ndeshja e parë e Kampionatit Botëror të futbollit, Rusi-Arabia Saudite.

Pjesa e parë u mbyll me avantazhin 2-0 të Rusisë. Në minutën e 12-të Juri Gazinski shënoi golin e parë për Rusinë me një gjuajtje me kokë, shkruan 360grade.al.

Në të 43’ shënojnë dhe golin e dytë me anë të Cheryshev.

Në pjesën e dytë, në minutën e 71-të rusët shënojnë dhe golin e tretë. Dzyuba me kokë e dërgon topin në rrjetë, 3-0, ndërsa kishte 89 sekonda që ishte futur në lojë.


360grade.al


Videoeditoriali i Zhejit/Ja përse do ta kërkojmë Ramën, kur të mos jetë…

Të tjera