» “Ky është botërori i fundit për Ronaldon, dhe shansi i fundit i Mesit”

“Ky është botërori i fundit për Ronaldon, dhe shansi i fundit i Mesit”

Jose Mourinho thotë se “supermani” Cristiano Ronaldo nuk do të shfaqet në Katar 2022 dhe beson se ai dhe Lionel Messi do të shikojnë Rusinë 2018 si shansin e fundit për të udhëhequr vendin e tyre në trofeun e Kupës Botërore.

“Nuk po them se lojtarët më të mirë gjithmonë bëjnë ndryshime, por ata janë ata që mund të bëjnë ndryshime. Të dy Messi dhe Ronaldo arrijnë në këtë Kupë Botërore, ndoshta si e fundit, “tha Mourinho për RT gjatë një transmetimi të drejtpërdrejtë në Moskë përpara ceremonisë së hapjes të enjten.

“Natyrisht që Cristiano nga pikëpamja fizike është një supermen – ai mund të jetë atje në Katar nëse dëshiron, por katër vjet më shumë në nivelin më të lartë, për t’u kthyer në Kupën e Botës tjetër, mendoj se do të jetë e vështirë” tha Mourinho për sulmuesin e Portugalisë.

“Lionel është më i ri dhe ai mund të jetë krejtësisht i mundshëm në Kupën e Botës”, tha menaxheri i Manchester United për Messin, i cili është 31 vjeç. “Por unë gjithashtu mendoj që të luash dy ose tre ndeshje çdo javë – La Liga , Ligën e Kampionëve, dhe kështu me radhë – dhe për të arritur në Katar në katër vjet në formë të lartë do të jetë e vështirë “.

Mourinho më herët parashikoi se dy sulmuesit, të cilët kanë dhjetë trofe topi të artë së bashku, do të takohen në finale të turneut aktual më 15 korrik.

“Ata do të vendosin gjithçka që kanë marrë në këtë Kupë Botërore për të përfunduar karrierën e tyre duke fituar vetëm gjënë që nuk kanë”, tha Mourinho.

Burimi: Russia Today

Përktheu: 360grade.al


360grade.al


Ato që ju dhanë Ramës me të tepërt, po i hiqen sot, një e nga një…

Të tjera