» Izet Haxhia sulmon prokurorin në gjyq: Ti që i shërben Berishës, kam marrëveshje me…

Izet Haxhia sulmon prokurorin në gjyq: Ti që i shërben Berishës, kam marrëveshje me…

Është zhvilluar edhe sot seancë në ngarkim të Izet Haxhisë i cili është dënuar me 25 vite burgim për vrasjen e Azem Hajdarit.

Seanca edhe këtë herë është zhvilluar për të vendosur në afat ankimin për apelimin e dënimit.

 

Haxhia edhe këtë herë ka thënë që nuk është njoftuar në atë kohë për dënimin e tij dhe i është rrezikuar jeta.

Ndërkohë që Prokuroria ka publikuar shkresat e veta dhe u shpreh se Izeti është njoftuar.

Izet Haxhia më pas ka marrë fjalën dhe ka sulmuar prokurorin: “Ti prokuror që i shërben Berishës, kam marrëveshje me Turqinë për ekstradimin. Kam dijeni për shumë krime që janë bërë në atë kohë, prandaj nuk më është bërë ekstradimi që kur e kam kërkuar dhe Berisha ka qenë në pushtet. Ndërkohë që Aldo Bare u ekstradua për 2 vite unë kam që në vitin 2005 që prisja”.


360grade.al


Videoeditoriali i Zhejit/Ja përse do ta kërkojmë Ramën, kur të mos jetë…

Të tjera