» Ervin Çuli sulmon regjisorin Altin Basha: Teatri nuk është funksional!

Ervin Çuli sulmon regjisorin Altin Basha: Teatri nuk është funksional!

Debati me aktorët që udhëhiqet nga Erion Veliaj, ka patur disa tensione të njëpasnjëshme, në diskutimin e Altin Bashës, që ka rrëfyer eksperiencën e vet, ku në Londër, u rindërtua Teatri i Shekspirit, i njohur si teatri Globus, i ringritur nga hiçi dhe krejtësisht në dru.
Drejtori i Teatrit e ndërpreu disa herë rregjisorin e “Portokallisë”, Basha duke nënvizuar se ky teatër nuk është funksional.
“Është krejtësisht funksional ndonëse me problem!”replikoi Basha.


360grade.al


Videoeditoriali i Zhejit/Ja përse do ta kërkojmë Ramën, kur të mos jetë…

Të tjera