» E përplasi rëndë makina, humb jetën këmbësori në Berat

E përplasi rëndë makina, humb jetën këmbësori në Berat

Ka ndërruar jetë këmbësori Andrea Prifti, 55-vjeç, banues në Moravë, i cili u përplas nga shtetasi N.S, banues në Kuçovë duke drejtuar mjetin tip Benz. Aksidenti ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën Berat-Urë Vajgurore, pranë vendit të quajtur Moravë.

Shtetasi A.P u dërgua në Spitalin Rajonal Berat, por nuik mundi që tu shpëtojë plagëve të marra, shkruna fax web. Eshtë shoqëruar në Komisariatin e Policisë  Berat drejtuesi i mjetit, shtetasi N.S dhe po kryhen veprimet proçeduriale. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit.


360grade.al


Videoeditoriali i Zhejit/Ja përse do ta kërkojmë Ramën, kur të mos jetë…

Të tjera