» Rama nxjerr videon: Projekti i rrugës së shumëpritur prej dekadash

Rama nxjerr videon: Projekti i rrugës së shumëpritur prej dekadash

Kryeministri Edi Rama ka ndare me ndjekesit e tij ne rrjetin social Facebook videon e projektit te rruges se re Shengjin-Velipoje. Sipas projektit, rruga e re shkurton më shumë se një orë lidhjen mes zonave.

Mesazhi i Rames  

MIRËMËNGJES dhe me këto pamje të projektit të rrugës së shumëpritur turistike prej dekadash, Shëngjin-Velipojë, një aks panoramik që shkurton më shumë se një orë lidhjen mes tyre, hap perspektivën e zhvillimit të turizmit elitar, rrit ekonominë e punësimin në krejt zonën, ju uroj një ditë të bukur ?


360grade.al


Videoeditoriali i Zhejit/Ja përse do ta kërkojmë Ramën, kur të mos jetë…

Të tjera