» Tragjike/ Plagoset një fëmijë 10 vjeç…

Tragjike/ Plagoset një fëmijë 10 vjeç…

Një femijë 7 vjeç është plagosur me fishekzjarre në fshatin Telum të njesisë Temal në bashkinë Vau Dejes.

Një helikopter i shërbimit të emergjencës kombetare është nisur për ta dërguar në spitalin e traumës në Tiranë. Fshati Telum është rreth 6 orë larg Shkodrës dhe lëvizja është tejet e vështirë për shkak të rrugës së amortizuar.

Pritet që ti jepet ndihma e parë. Janë banorët ata të cilët kanë dhënë alarmin dhe menjëherë është nisur helikopteri për transportimin e tij. 10 vjeçari është J.Zhuri nga fshati Telum.

 


360grade.al


Ato që ju dhanë Ramës me të tepërt, po i hiqen sot, një e nga një…

Të tjera