» “Kërkon peshq të mëdhenj, por zë cironka”, Ndrenika mesazh Donald Lu-së: Aty ka 20 vjet që…

“Kërkon peshq të mëdhenj, por zë cironka”, Ndrenika mesazh Donald Lu-së: Aty ka 20 vjet që…

Aktori i mirënjohur Robert Ndrenika. Ka ndërhyrë në një lidhje telefonike në emisionin “Studio e hapur”, në News24, ka thënë se është shumë i dëshpëruar nga kjo situatë që po ndodh me teatrin.

Ndrenika, ka i ka bërë një mesazh dhe ambasadorin Donald Lu, pasi sipas tij peshqit e mëdhenj janë përpara të gjithëve.

“Jam shumë i dëshpëruar sepse duket sikur po i bie murit me kokë. Ai vend është i shenjtë, e gjithë kultura e kryeqytetit aty e ka nismën. Ambasadori i SHBA-ve kërkon peshqit e mëdhenj, peshqit e mëdhenj i ka përpara syve, por zë cironga. Aty ka 20 vjet që tenton të bëjë një grabitje të mbetur në tentativë dhe askush nuk thotë gjë, as prokuroria, as qeveria. Mesa duket Rama do ta bëjë këtë punë”, u shpreh Ndrenika.


360grade.al


Videoeditoriali i Zhejit/Ja përse do ta kërkojmë Ramën, kur të mos jetë…

Të tjera