» Basha publikon videon tjetër: Rama gënjen, ja e vërteta…

Basha publikon videon tjetër: Rama gënjen, ja e vërteta…

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha pretendon se mediat nuk po transmetojnë dëshminë e gazetarit, Jetmir Olldashi, i cili kreu përgjimin e vëllait të ministrit Xhafaj me dëshmitarin, Albert Veliu.

Ditën e sotme, Olldashi dha një deklaratë për mediat, e cila sipas Bashës nuk u transmetua nga televizionet. Për këtë qëllim, Basha doli në konferencë për mediat dhe kërkoi nga televizionet të transmetonin qëndrimin e gazetarit.

Kreu i PD-së tha se e vërteta, sipas tij, është ajo që thotë gazetari dhe jo kryeministri Edi Rama. “Edi Rama është pjesë e këtij skenari, për të mbuluar kriminale që janë denoncuar”,- tha Lulzim Basha.

Deklarata e plotë e gazetarit

Konferencë për shtyp me gazetarët në selinë e Partisë Demokratike.

Geplaatst door Lulzim Basha op zaterdag 19 mei 2018


360grade.al


Ato që ju dhanë Ramës me të tepërt, po i hiqen sot, një e nga një…

Të tjera