» Emisioni 360grade/ Doçi: Këpuca ime flet më mirë se Balla

Emisioni 360grade/ Doçi: Këpuca ime flet më mirë se Balla

Poeti Agim Doçi gjatë fjalës së tij, në emisionin 360grade të Artur ZHEJI-t, u shpreh se po humbet imazhi i Shqipërisë, teksa shtoi se komandanti suprem i thotë Ministrisë së Punëve të Brendshme se të arrestojë…

Doçi: Në këtë punë po humbet imazhi shqipërisë, e dyta populli thotë çfarë bëhet kështu me këto lojëra dhe ping ponge dhe mesa shoh mbrapa në sfond është momenti kur komandanti suprem i thotë Ministrit të Brendshëm unë të arrestojë.  çështja është shumë e thjeshtë, këto janë lojëra shumë të rafinuara…

As ai që i bënë këto lojëra, Edi Rama, nuk e di se ku do të dali, pasi elektorati shqiptarë dhe vetë Rama se ka ditë që do merrte të gjithë tepsinë. Kjo e fundit nuk është ajo kush gjen pesë lekëshin. Nuk dua të fyej askënd, as ish hetuesin tim në fushë krujë dhe as djalin e Bashkimi Tahirit…Edi do ta spostojë Fatmirin, mas tij do ti vërsulet Gramoz Ruçi dhe pas kësaj, edhe Ruçi do të largohet. Fajin kush e ka, opozita, sepse lufta smund duke ta mbush armën kundërshtari dhe qederi është tek mulliri i don kishotit….Këpuca ime flet më mirë se Taulant Balla, ai është dhe përfaqësuesi më i madh i PS pas Ramës. Këtu jemi…

Zheji: është poet Agim Doçi…


360grade.al


Ato që ju dhanë Ramës me të tepërt, po i hiqen sot, një e nga një…

Të tjera