» Rama u uron myslimanëve agjërim të lehtë, tregon për restaurimin e Xhamisë së Et’hem Beut

Rama u uron myslimanëve agjërim të lehtë, tregon për restaurimin e Xhamisë së Et’hem Beut

Kryeministri Edi Rama ka uruar besimtarët myslimanë për “agjërim të lehtë” dhe bashkë me urimin, ka treguar se ka nisur restaurimi i Xhamisë së Et’hem Beut në qëndër të Tiranës.

“Mirëmëngjes, – uron Kryeministri, – dhe me këto foto nga kantieri i restaurimit të Xhamisë së Et’hem Beut në Tiranë, pjesë e programit “Rrugët e Besimit” që mundeson restaurimin e objekteve të Kultit si pjesë e zhvillimit të Turizmit Kulturor, ju uroj të gjithë qytetarëve myslimanë agjërim të lehtë.”


360grade.al


Videoeditoriali i Zhejit/Ja përse do ta kërkojmë Ramën, kur të mos jetë…

Të tjera