» “Audio-përgjimi”, flet për herë të parë ministri Xhafaj: Disa nuk e meritojnë këtë shpjegim, kam dhënë dorëheqjen…

“Audio-përgjimi”, flet për herë të parë ministri Xhafaj: Disa nuk e meritojnë këtë shpjegim, kam dhënë dorëheqjen…

Ministri i Punëve të Brendshme, Fatmir Xhafaj ka folur për herë të parë për çështjen e audiopërgjimit të publikuar nga PD, që përfshin vëllanë e tij, Agron Xhafaj.

Sipas ministrit Xhafaj, shumë nuk meritojnë këtë shpjegim dhe energjinë që shpenzohet në këtë drejtim. “Vëllai im ka marrë një dënim penal në Itali. Që nga viti 2002 kam bërë disa herë deklarime publike lidhur me këtë çështje. Kush dëshiron të kontrolloj koherencën e këtyre deklaratave e ka lehtësisht të aksesueshme në deklaratat e mia. Ngjarja ka ndodhur në vitin 2002, vëllai im ka qenë rreth 25-vjeç dhe u ndalua gati 1 muaj nga policia Italiane. Atë kohë kam dhënë dorëheqjen në drejtim të kryeministrit të kohës, Majkos. Më tej, pasi u sqarua situata me autoritet italiane, u refuzua kërkesa dorëheqja ime nga kryeministri Majko”, tha Xhafaj. /vijon


360grade.al


Videoeditoriali i Zhejit/Ja përse do ta kërkojmë Ramën, kur të mos jetë…

Të tjera