» Maradona emërohet në krye të skuadrës së njohur Europiane

Maradona emërohet në krye të skuadrës së njohur Europiane

Diego Armando Maradona i ka dhënë fund eksperiencës së tij si trajner i Al Fujairah në Emiratet e Bashkuara Arabe, për të ardhur tashmë në Europë.

El Pibe D’oro do të stërvitë klubin bjellorus të Dinamos së Brestit, marrëveshje të cilën e ka arritur para pak orësh.

Por nuk mbaron me kaq, pasi në Bjellorusi Maradona nuk do të bëjë vetëm trajnerin. Klubi i ka besuar atij edhe rolin e Zëvendës/Presidentit të skuadrës, duke i garantuar plotfuqishmëri në drejtimin e skuadrës.

Dinamo Brest militon në ligën kryesore bjelloruse dhe po investon fuqishëm për të synuar titullin kampion, por edhe ecuri në kompeticionet europiane.


360grade.al


Videoeditoriali i Zhejit/Ja përse do ta kërkojmë Ramën, kur të mos jetë…

Të tjera