Incidenti në takimin e Ramës në Milano/ Berisha: Nderim heronjve të vërtetë të emigracionit dhe diasporës!

Kreu i PD, Sali Berisha ka reaguar pas incidentit të regjistruar mes pjesmarrësve dhe aktivistëve të Lëvizjes “Diaspora” në takimin e kryeministrit Edi Rama me shqiptarët në Milano.

Berisha ka shpërndarë videon në të cilën shihen disa persona që po tentojnë ti nxjerrin me dhunë të rinjtë studentë që kërkojnë të respektohet e drejta legjitime dhe kushtetuese e tyre.

 

 

“Nderim heronjve të vërtetë të emigracionit dhe diasporës!”, shkruan Berisha krahasa videos.

360grade.al

Flauti magjik i Sali Berishës!

Të tjera