LIVE- Milano “vishet” kuqezi/ Mikpritje shqiptare në Itali për kryeministrin Rama

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka mbërritur në ambientet e pallatit e sportit “Busto Arsizio”,në Milano.

Me brohorima, ovacione dhe flamuj kuq e zi, shefi i qeverisë u mikprit nga bashkëkombësit në vendin fqinj.

Rama në fjalën e tij pritet të flasë për rrugëtimin, sfidat dhe arritjet e shqiptarëve në Itali.

Pas Greqisë dhe Italisë, turi i kryeministrit Edi Rama me Diasporën shqiptare do të vijojë në Mbretërinë e Bashkuar dhe Gjermani.

360grade.al

Flauti magjik i Sali Berishës!

Të tjera