Vrau efektivin në Fier, del FOTO e autorit, policia 30 mijë euro shpërblim për “kokën” e tij

Personi që shihni në foton e mësipërme është Asllan (Azgan) Mernica i cili vrau me armë zjarri mesditën e sotme efektivin e “Shqiponjave” në Fier, Novruz Cenalia. Ngjarja dyshohet se ka ndodhur për arsye gjakmarrje, ndërsa pas krimit të rëndë autori dyshohet se është larguar me një makinë ngjyrë blu në drejtim të paditur.

Policia kërkon ndihmën e qytetarve për lokalizimin dhe kapjen e tij, ndërsa ka vendosur dhe shumën 30,000 euro shpërblim për këdo që ka informacion. Raportohet gjithashtu se në të gjitha akset rrugore lidhëse me qarkun Fier, janë ngritur pika kontrolli.

Njoftimi i Policisë:

Në lidhje me ngjarjen e ndodhur në fshatin Baltëz, ku u vra me armë zjarri, punonjësi i Policisë (jashtë shërbimit), shtetasi N. C., Policia e Shtetit kërkon ndihmën dhe bashkëpunimin e qytetarëve për lokalizimin e autorit të dyshuar të vrasjes, shtetasit Azgan Mernica, 23 vjeç, banues në fshatin Sulaj.

Kushdo që ka informacion të telefonojë në numrin pa pagesë 112, duke iu garantuar anonimatin. Për çdo informacion të vlefshëm, Policia e Shtetit vë në dispozicion shpërblimin 30 000 euro.

Ndërkohë, shërbimet e Policisë së Fierit, Forca Kombëtare e Sigurisë dhe Reparti Special “RENEA”, në drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, vijojnë veprimet operacionale në zonë, me qëllim kapjen dhe vënien në pranga të 23-vjeçarit.

Gjithashtu, në të gjitha akset rrugore lidhëse me qarkun Fier janë ngritur pika kontrolli.

Grupi hetimor, në drejtimin e Prokurorisë, po vijon veprimet në vendngjarje për të sqaruar dhe dokumentuar me prova ligjore rrethanat e rastit.

360grade.al

Flauti magjik i Sali Berishës!

Të tjera