“Kemi ardhur me duar në xhepa, jo me skafandra”/ Tensione në protestën para bashkisë, qytetarët heqin gardhin metalik

Anëtarët e Këshillit Bashkiak kanë tentuar të thyejnë kordonin e policisë dhe kanë kërkuar të bisedojnë me anëtarët e policisë mbi arsyen se përse nuk lejohen të futen në bashki.

Disa qytetarët shihet se hedhin molotovë dhe përpiqen të shkulin gardhin metalik.

Teliti: Kemi ardhur me duar në xhepa jo me skafandra, ejani të flasim.

Ndërkohë qytetarët kanë arritur të largojnë gardhin metalik edhe pse ditën e sotme ai ishte i përforcuar.

360grade.al

Flauti magjik i Sali Berishës!

Të tjera