LIBRI I ARTË I CHAMPIONS/ Manchester City i bashkohet më të mira-ve të Europës, ja kë barazojnë “qytetarët”

Manchester Siti triumfoi 1-0 ndaj Interit, në finalen e madhe të Champions League.

Kështu “qytetarët” futen mes skuadrave më të mira të Europës, duke ngritur kështu trofeun e tyre të parë të Champions-it në histori.

Skuadrat e tjera që e kanë fituar një herë këtë kompeticion janë Hamburgu, Sëlltik, Steaua e Bukureshtit, Marseja, Dortmundi, Fejnordi, Aston Vila, PSV dhe Crvena Zvezda.

Sa i përket asaj me më shumë në krye qëndron Reali i Madridi, thuajse i pakapshëm nga të tjerët me 14 të tillë, ndërsa në vendin e dytë Milani me 7. Podiumin e plotësojnë Liverpuli dhe Bajerni me nga 6.

6565651

360grade.al

Flauti magjik i Sali Berishës!

Të tjera