Agresioni rus, Shcolz planifikon të falsë me Putin: Do të flas me të nëpërmjet telefonit

Kancelari gjerman Olaf Scholz planifikon të flasë presidentin rus Vlaidimir Putin, nëpërmjet një lidhje telefonike. Lajmi është konfirmuar nga vetë kancelari. Scholz tha se do t’i kërkojë presidentit rus të tërheqë trupat e tij nga Ukraina.

Gjatë fjalës së tij në një kongres të kishës protestante gjermane në Nuremberg, Shcolz tha se ka biseduar edhe më parë më Putin.

“Kam plan ta bëj sërish”, u shpreh ai.

360grade.al

Kush thotë se Rama dhe Kurti janë të pa sinkronizuar?

Të tjera