» Pezullohen nga detyra 4 zyrtarë të Drejtorisë së Taksave në Fier

Pezullohen nga detyra 4 zyrtarë të Drejtorisë së Taksave në Fier

Kryetari i Bashkisë së Fierit ka pezulluar nga detyra 4 drejtues dhe specialistë të Drejtorisë së Përgjithshme të Taksave vendore.

Burimet konfidenciale pranë Bashkisë se Fierit kanë pohuar për BalkanWeb, se ky vendim i kryebashkiakut Armando Subashi ka ardhur pas ankesave te biznesit për mungesë etike në komunikimin zyrtar dhe parregullsi në faturime ndaj biznesit.

Gjithaashtu mësohet se ndaj të pezulluarve ka nisur procedura disiplinore për shkelje në kryerjen e detyrës.


360grade.al


Videoeditoriali i Zhejit/Ja përse do ta kërkojmë Ramën, kur të mos jetë…

Të tjera