» Sherr masiv në burg, 7 të vdekur dhe 17 të plagosur

Sherr masiv në burg, 7 të vdekur dhe 17 të plagosur

Shtatë të burgosur janë vrarë dhe të paktën 17 të tjerë janë plagosur rëndë mes luftimeve midis të burgosurve brenda një burgu maksimal të sigurisë në Karolinën e Jugut.

Zëdhënësi i burgjeve Jeff Taillon njoftoi rezultatin e zymtë pasi agjentët e Divizionit Shtetëror të Zbatimit të Ligjit ndihmuan rreth orës 3 të mëngjesit të së hënës.

Taillon tha se asnjë oficer nuk u plagos.

Institucioni maksimal i sigurisë në Bishopville strehon rreth 1,500 të burgosur, disa nga shkelësit më të dhunshëm dhe më të gjatë në shërbim të Karolinës së Jugut. Dy policë u therën atje në një luftë të vitit 2015.

Një i burgosur ka vrarë një tjetër në shkurt.


360grade.al


Videoeditoriali i Zhejit/ 30 Qershor? “Të gjitha pushtetet sovjetëve…”

Të tjera