» Anija luftarake turke kalon në Korinth, alarmohen banorët (VIDEO+FOTO)

Anija luftarake turke kalon në Korinth, alarmohen banorët (VIDEO+FOTO)

Një anije luftarake turke ka alarmuar banorët e Korinthit ditën e diel, teksa ka kaluar përmes kanalit të Korinthit e armatosur dhe pa flamurin e NATO-s.

Pastruesja e minave “TCG ANAMUR” përdori kanalin e famshëm për të kaluar nga Gjiri Saronik në atë Korinthian.

Siç televizioni “korinthostv” vë në dukje, kjo është hera e parë që anijet luftarake turke përdorin Kanalin e Korinthit si tranzit.360grade.al


“Masa kritike” Basha+Kryemadhi, Rama në prag të vetmisë së thellë

Të tjera