» Europa në alarm / E keni vënë re renë e kuqe mbi qiellin e Shqipërisë? Kujdes është kancerogjene! Ja masat që duhet të merrni (VIDEO e frikshme)

Europa në alarm / E keni vënë re renë e kuqe mbi qiellin e Shqipërisë? Kujdes është kancerogjene! Ja masat që duhet të merrni (VIDEO e frikshme)

E keni vënë re renë e kuqe që po qëndron mbi qiellin e Shqipërisë këto ditë? Është një stuhi rëre sahariane, e cila ka pushtuar Ballkanin dhe Europën. Ajo do shkojë deri në Gjermani dhe konsiderohet nga ekspertët evropianë ambientalistë shumë e dëmshme për shëndetin.

Edhe mediat greke, kanë lëshuar paralajmërimin se reja e rërës që ka përfshirë vendin, sidomos Kretën, është shumë e dëmshme për shëndetin, pasi përmban metale të rënda. Ato i kanë paralajmëruar qytetarët që këto ditë të mbajnë maska kur dalin jashtë.

Prej së dielës, reja qëndron edhe mbi Itali. /360grade.al 360grade.al


“Masa kritike” Basha+Kryemadhi, Rama në prag të vetmisë së thellë

Të tjera