» Letra Tarot/ Kujdes, muaji Prill nuk paska lajme të mira…

Letra Tarot/ Kujdes, muaji Prill nuk paska lajme të mira…

Letrat Tarot premtojnë se Prilli i 2018 do të mbushë zemrat tona me dëshirë të madhe dhe pasion. Këtë muaj ne duam të shijojmë gëzim, argëtim, dashuri por edhe braktisjen, mendjelehtësia mund të ketë kostot e saj dhe përfundimisht të krijojë probleme, e cila do të rezultojë në krizë jo të saktë dhe të tepërt.

Muaji prill ka argumente, intriga, thashetheme dhe pabesi … për këtë arsye ne duhet të jemi të kujdesshëm!

Letra Tarot e muajit Prill: Djalli

Letra Tarot e Prillit përfaqëson tendencat e përgjithshme të muajit, është kartë 15të e Arkanës së madhe, karta e Djallit. Djalli është i karakterizuar nga lakmia, jo thjesht pak, dëshiron të gjitha për vete, çfarëdo kosto të ketë. Ai nuk mund të frenojnë pasionet e tij, të qëndrojë larg nga instinktet e tij, ai ndjen xhelozi, konkurrencë dhe do të dominojnë mbi të gjitha … Kjo është pikërisht tendenca e muajit në të gjitha fushat e jetës sonë, si dhe në çdo shenjë!

Dashuria është e kënaqshme, por … e rrezikshme!

Që nga fillimi i prillit erotizmi është i përhapur, epshi seksual dhe pasionet mund të ndizen… Tundimet ftojnë të lidhurit dhe të vënë në një dilemë dhe do të bëjnë “sallatë” dashurinë e tyre! Kërkesat erotike do të jenë shumë, e xhelozitë do të sjellin episode të ngrohta… mbrëmjet e prillit do të kenë një stil të dendur dhe dëshirën e shfrenuar seksuale!

Në biznes dhe financa, kushdo që dëshiron shumë humbet pak …

Paraja është qëllimi ynë i gjithë këtij muaji dhe është krejt normale për shkak se ajo është e kufizuar… Në betejën për një të nesërme më të mirë, do të ketë grindje, konflikte, goditjet prapa dhe intriga që do të diskutohen dhe do të shkaktojë kaos! Shumë janë ata të cilët nuk do të jenë të kënaqur me të qëndrueshëm tashmë, por do të duan më shumë, duke vënë në rrezik të ardhmen e financave të tyre! Muaji është me humbje, por edhe betejat dominojnë në biznes dhe ekonomi. Është e rëndësishme që të ketë vetëpërmbajtje dhe durim.

Dashi – Letra Tarot e muajit Kulla

Në prill ngjarjet ju largojnë nga të shtënat tuaja!

Në përgjithësi: Pranvera është këtu, por nuk humbasin surprizat dhe konsolidimet në fushat kryesore të jetës tuaj! Marrëdhëniet tuaja, biznesit dhe financat tuaja nuk zhvillohen siç pritej dhe sipas programit. Do të bini ndesh me një fytyrë miqësore, por një person tjetër nga ambjenti juaj miqësor do t’ju tregojë se ju vlerëson më shumë se ju mendoni sipas Pathos. Planifikoni më mirë detyrimet tuaja për të kapërcyer vështirësitë që mund të lindin.

Ndjenjat: Prilli nuk është ideale për të stabilizuar jetën tuaj emocionale, por ai është muaji i vitit që do t’ju ndihmojë për të gjetur se çfarë është e rëndësishme, ajo që ka vlerë dhe çfarë ju duhet të mbani anën tuaj! Mos investo emocionalisht në histori që kanë treguar se nuk kanë të ardhme… Për më tepër, mashtrimet dhe tradhtitë mund të bëhen tani shkak frustrimi.

Financat: Këtë muaj prit që klima për biznesin dhe financat tuaja do të jetë e vështirë. Do të ketë njerëz që me mashtrim do të përpiqen për të vënë pengesa ose do përpiqen të luajnë ose krijimin e episodeve që do të bëjnë të ndezin zemërimin! Mbajini bilancet… Gjithashtu, kushtojini më shumë vëmendje financave tuaja.

Demi – Letra Tarot e muajit Ylli

Në prill fati është bujar për ju …

Në përgjithësi: Pranvera është e gëzuar dhe optimiste për ju! Fati ju jep dhuratat e tij dhe fushat kryesore të jetës tuaj tani duket të zhvillohen me ritme shumë tërheqëse, të cilat ju mbushin me shpresë për nesër! Një udhëtim është në program, ndërsa një  lajm, një sugjerim apo një dhuratë, do t’ju japë gëzim!

Ndjenjat: Beqarët do të kenë fat dhe ju mund të filloni një lidhje të re sentimentale! Të lidhur do të kenë momente të bukura në prill ndërsa një udhëtim me bashkëshortin tënd do t’ju ripërtërijë !

Financat: Ka propozime dhe zhvillime në biznes që ju japin krijimtari këtë muaj dhe shpresoj se financat tuaja tani do të hyjnë në një rrugë të mirë sipas Pathos.

Binjakët – Letra Tarot e muajit Prill Hëna

Prilli është një muaj me luhatje emocionale!

Në përgjithësi: Në prill, ju ndjeni shumë emocione dhe keqardhje! Jeta juaj personale ka ndryshime që të prishin dhe të bëjnë të ndjeni pasiguri… Ju keni nevojë për shplodhje në shtëpi, në marrëdhëniet tuaja të qëndrueshme dhe për të gjetur përsëri ritmin tuaj! Këtë muaj, do të ketë ndryshime në jetën tuaj të përditshme, ndoshta duke ndryshuar shtëpinë ose duke bërë një rinovim në vendin tuaj. Emocioni dhe intuita juaj do të jenë udhërrëfyesi dhe do t’ju ndihmojnë të merrni vendimet e duhura.

Ndjenjat: Prilli është një muaj me një përzgjedhje të jetës tuaj emocionale … jetoni momente romantike plot emocion, ju ndiheni më të ngrohtë dhe intimë me personin që jeni të interesuar ose me të dashurin… Paralelisht do të ketë hapa për stabilizimin e një marrëdhënie! Megjithatë, nuk do të humbasësh momentet që do të mbushen me dyshime dhe pasiguri! Mos u zhgënjeni pa pasur nevojë të flisni dhe mos humbisni mundësitë për të shkuar mirë …

Financat: Ana profesionale dhe financat tuaja, janë duke shkaktuar shqetësim të madh në këtë kohë, frikë e madhe dhe pasiguri për të ardhmen! Profesionalizmi juaj do të ndihmojë frymëzimin dhe kreativitetin tuaj për të bërë përparim në punë! Shmang sherret dhe intrigat me kolegët. Në financat tuaja, papritmas do të ketë shpenzime në shtëpi dhe familje, kështu që më mirë të menaxhoni kuletën tuaj tani!

Gaforrja – Letra Tarot e muajit Prill Dielli

Prilli është një muaj gëzimi dhe krijimi!

Në përgjithësi: Prilli ju vë në klimën e lumtur dhe do të theksohet nevoja juaj për shoqërim! Gjatë muaj do të vish në kontakt me njerëz të rinj, ju do të keni ide të reja kreative dhe do të ndjeheni me shumë gëzim dhe optimizëm! Lajmet dhe takimet me të dashurit do të rrisin ndjeshëm gjendjen psikologjike sipas Pathos.

Ndjenjat: Prilli kontribuon në rinovimin e jetës tuaj emocionale! Mesazhet që merrni në fushën erotike do të jenë të këndshme, ndërsa flirtimi do të jetë në ngarkim të tyre! Kjo është një mundësi e mirë për ju që nuk keni partner, për të hedhur larg të kaluarën dhe të bëni njohje të reja, sepse me të vërtetë është periudhë e favorshme! Sa për ju pa një partner, diskutimet me bashkëshortin tuaj dhe momentet që do të kaloni së bashku do t’ju sjellin më afër.

Financat: Gjatë këtij muaji do të marrni disa propozime të reja që do t’j ndihmojnë për të hapur një cikël të ri në biznesin tuaj! Një marrëveshje e re do t’ju japë shpresë për një të ardhme më të mirë në financat tuaja, që duket të përmirësohet gradualisht.

Luani – Letra Tarot e muajit Prill Kriza

Ju i përballni me përgjegjësi situatat!

Në përgjithësi: Pranvera është këtu, por ju Luan ndjeni se ka ardhur koha për të sqaruar disa situata në jetën tuaj personale, në mënyrë që të kaloni në situata më të lumtura dhe të këndshme! Ju do t’i kushtoni më shumë rëndësi çështjeve tuaja praktike, biznesit tuaj dhe financave tuaja, dhe do t’i largoni njerëzit dhe situatat që ju nuk meritoni!

Ndjenjat: Ndjenjat tuaja nuk janë prioriteti këtë muaj, ashtu siç i trajtoni ato më ftohtë dhe logjikisht! Një lëvizje larg nga një person i afërt ju mbush këtë muaj me zhgënjim dhe ndryshon mendjen dhe taktikat sipas Pathos! Nëse jeni në një marrëdhënie, ju merrni vendime të rëndësishme … Nëse nuk keni marrëdhënie, jeni duke u përgatitur për një fillim të ri, duke pastruar së pari të kaluarën!

Financat: Prilli është muaji i duhur për të mbyllur premtimet profesionale dhe financiare dhe për të parë më seriozisht rrjedhën e punës suaj dhe financat tuaja. Ju do të merrni mbështetje nga një person i lartë i cili do të mbështesë hapat tuaj!

Virgjëresha – Letra Tarot e muajit Prill Bota

Lëvizja drejt suksesit dhe pushtimit!

Në përgjithësi: Prilli sjell ndryshime në jetën tuaj dhe ju ndihmon të kuptoni planet që kanë qenë në mendjen tuaj për një kohë të gjatë! Qëllimet tani janë në proces të zbatimit dhe kjo ju bën të ndjeni se disa nga pritjet tuaja më të mëdha janë realizuar! Këtë muaj ju do t’u jepni dashuri të pakufishme njerëzve të afërt, familjes ose miqve, të cilët do të kenë nevojë për mbështetjen tuaj!

Ndjenjat: Fillon një muaj plot dashuri, Virgjëreshë e dashur! Jeta juaj emocionale është plot romance, butësi, momente te bukura, përqafime, përkëdhelje dhe rrëfime nga thellësitë e zemrës! Ju do të ndjeni se ndjenjat që ju lidhin me një person janë të ndërsjellta! Nëse nuk keni një marrëdhënie, atëherë këtë muaj do të hyjë në jetën tuaj një person, i cili ngadalë do t’ju kujtojë se çfarë do të thotë dashuri!

Finanacat: Puna e vështirë, përpjekjet dhe lufta që keni pasur në biznesin tuaj, tani duket se po të paguajnë… Ju do arrini në një fazë shumë të mirë të biznesit dhe do pushtosh diçka, që e quaje të vështirë apo edhe të pamundur! Ekonomia po fillon të rritet!

Peshorja – Letra Tarot e muajit Prill E Vërteta

Jeni në humor dhe bëni ndryshime!

Në përgjithësi: Prilli është plot gëzim dhe dëshirë për ndryshim për ju! Jeni plot spontanitetit, entuziazëm dhe mendje, si dhe për përvojat që nuk keni përjetuar më parë, duke bërë fillime të reja! Do të ketë momente nervash dhe tensionesh, sidomos në marrëdhëniet tuaja të qëndrueshme personale!

Ndjenjat: Një muaj plot lodra erotike, por edhe me fillimin e konfuzionit për ndjenjat tuaja! Ti do angazhimet jo shtypëse, ke nevojë për lirinë tënde, dhe flirt, i cili duket aktualisht për rinovimin! Në prill ju ndiqni dhe pushtoni qëllimet tuaja në dashuri, por nuk keni një kohë të përcaktuar!

Financat: Është e sigurt se asnjë arritje e rëndësishme nuk ka pasur guxim dhe rrezik, si edhe disa dështime… Këtë muaj, atëherë ju duhet të mendoni me kujdes para se të guxoni dhe të bëni ndryshime sipas Pathos … Ju duhet të studioni të gjitha opsionet dhe  alternativat! Ndryshimi aktual vjen në punën tuaj, dhe financat janë të pavendosurA dhe kjo për shkak të zgjedhjes tuaj!

Akrepi – Letra Tarot e muajit Prill Bota

Në përgjithësi: Jeta nuk është vetëm qeshje dhe gëzimet, ka vështirësitë e veta, por ajo gjithmonë ndodh kur një ngjarje e pakëndshme, vjen dicka tjetër që sjell të qeshura dhe gëzim! Këtë muaj, trishtimi arrin me gëzim dhe ti menaxhon, edhe pengesat ose vështirësitë, për të arritur një arritje të madhe! Ndjeni, forcë, gëzim dhe arritje!

Ndjenjat: Dashuria është forca lëvizëse në jetën tonë dhe madje edhe në qoftë se kohët e fundit nuk e di ose nuk ndjen se ke dikë afër, këtë muaj do të kuptoni se dashuria e vërtetë zgjat përgjithmonë! Ajo do të ndryshojë klimën në jetën tuaj, nëse nuk keni marrëdhënie, atëherë do të gjeni njeriun i cili me të vërtetë dhe absolutisht do t’ju japë atë që ju nevojitet!

Financat: Lufta që keni dhënë për karrierën tuaj profesionale arrin një fazë të kënaqshme dhe ju mund të fitoni një qëllim të rëndësishëm profesional ose financiar! Por në prill, përveç pushtimeve, ajo ka surpriza, sugjerime dhe bisedime rreth hapjeve të reja që do të zhvillohen në maj …

Shigjetari – Letra Tarot e muajit Prill Të Dashuruarit

Muaji i dashurisë absolute!

Në përgjithësi: Është koha për të lënë pak mënjanë detyrimet, drejtimin, punën, familjen dhe gjithçka në ankth, dhe kushtojini vetes diçka që ju pëlqen me të vërtetë…në dashuri dhe në lojën e saj , për të rinovuar dhe nxitur! Ndjenjat marrin drejtimin këtë muaj dhe zemra juaj është e mbushur me pritjet, dëshirat dhe shumë ndjenja! Do të ketë arsye për këtë prill, do të ndjeheni të bukur …

 

Ndjenjat: Ditët e prillit janë të mbushura me entuziazëm, pasion, mall, por edhe disa tensione duke qënë se ndjenjat tuaja do të jenë mjaft të forta! Nëse jeni në lidhje, ju mund ta ringjallni atë dhe të ndjeni përsëri një pasion sipas Pathos! Nëse nuk keni asnjë lidhje, është një person i cili do të shprehi interesin tuaj dhe do të të ngacmojë në një mënyrë të gjallë, duke rritur interesin tuaj të dashurisë!

Financat: Paratë vijnë në duart tuaja gjatë këtij muaji, por në kohën rekord largohen, sepse e prish për argëtim, lluks edhe mirëqenie! Bizneset tuaja mund të jenë mirë, kreativiteti juaj do të jetë i lartë.

Bricjapi – Letra Tarot e muajit Prill Perandori

Në prill ju jepni luftën tuaj dhe ju fitoni!

Në përgjithësi: Pas një kohe të vështirë në rraskapitur kryesisht psikologjike, është koha për të gjetur përsëri fuqinë tuaj! Në prill merrni vendime të rëndësishme në vazhdimësinë tuaj, duke imponuar këtë herë në “deshirat” tuaja! Kryeneçësia dhe këmbëngulja juaj do t’ju ndihmojë të merrni atë që dëshironi… Këtë muaj, ama do të kuptoni se cilët janë miqtë tuaj të vërtetë dhe cilët janë armiqtë …

Ndjenjat: Ju keni një qëllim erotik dhe ju do të bëni gjithçka për ta fituar atë! Këtë muaj ju doni të gjitha të prera dhe të qepura në masat e tuaja dhe jepni betejën tuaj për ti sjellë gjëra aty ku ju doni! Kjo kokëfortësi mund të të bëjë mirë …

Financat: Prilli ju jep mundësi për të gjimuar për një të ardhme më të mirë në biznes dhe në financat tuaja! Do të bëni disa ndryshime, do të merrni vendime të rëndësishme dhe do të jeni në gjendje të keni mirënjohjen që gjithmonë keni kërkuar.

Ujori – Letra Tarot e muajit Prill Fuqia

Ti qëndron ende i fortë në këmbët e tua!

Në përgjithësi: Fund dobësitë, pasiguritë, dhe mbi të gjitha qëndrueshmëri… Këtë prill gjeni përsëri fuqinë tuaj të humbur dhe hyn në arenën e jetës së përditshme, ndiheni më të sigurt për veten tuaj! Gjatë muajit prill ju do të gjeni edhe një herë veten me një person nga e kaluara juaj dhe do t’ju jepet një shans i dytë në marrëdhënien tuaj …

Ngdjenjat: Prilli ju ndihmon për të rivendosur klimën e jetës tuaj sentimentale! Grinden kapërcehen, mosmarrëveshjet zgjidhen dhe ndarjet kanë qënë për mirë dhe ju kanë ndihmuar për të kuptuar ju dhe personin që ju jeni të interesuar për thelbin e marrëdhënies tuaj sipas Pathos! Gjatë këtij muaji ju do të qetësoheni emocionalisht!

Financat: Planet tuaja të biznesit do të kenë sukses këtë muaj, ju do të merrni përkrahje dhe promovim në punën tuaj! Pra, ne mund të shohim një rast të harruar të biznesit të eci përpara … Në financat tuaja do të ketë një pushtimin të rëndësishëm, ose do të hyjnë në duart tuaja disa para, të cilat i quaje të harruara!

Peshqit –  Letra Tarot e muajit Prill Murgu

Këtë muaj ju duhet të mendoni …

Në përgjithësi: Pranvera është këtu, por ju, i dashur Peshk, duket se keni nevojë për të pastruar disa gjëra në mendjen tuaj … Ju ndjeni lodhje dhe frustrim nga disa nga çështjet tuaja personale. E kaluara është ende e mundimshme dhe nuk keni shumë humor ndaj shoqërisë dhe kontakteve… Filozofon situatat dhe merr e vendime!

Ndjenjat: Prilli nuk është muaji më romantik i vitit, ashtu si do të kesh shkaqe që të ndihesh i frustruar nga personi që ju intereson! Mos rrini në të kaluarën, duke pritur që diçka të ndryshojë dhe të bëhet si më përpara … Shihni të ardhmen dhe merrni vendimet tuaja!

Financat: Prilli është një muaj me shumë punë dhe shumë detyrime profesionale dhe financiare! Ju do t’i kushtoni sa duhet kohën tuaj të lirë për të punuar, ndërsa financat tuaja do t’ju shtypin! Me një buxhet të mirë, ju do t’ia dilni mbanë!


360grade.al


Videoeditoriali i Zhejit/ 30 Qershor? “Të gjitha pushtetet sovjetëve…”

Të tjera