Eksplozivi në mjetin e drejtoreshës, policia zbardh detaje: RENEA shpërtheu pakon, brenda saj kishte…

Policia e Shkodrës jep detaje për eksplozivin në mjetin e Suida Kukës, që është Drejtoreshë e Drejtorisë së Shëndetit Publik Shkodër.

Policia njofton se njësia anti-eksploziv e RENEA-s ka bërë shpërthimin e kontrolluar të pakos së dyshimtë,  brenda së cilës rezultoi se kishte lëndë eksplozive.

Shkodër/Informacion shtesë

Në vijim të informacionit paraprak për një pako të dyshimtë që u konstatua në lagjen “Vojo Kushi”, Shkodër, në afërsi të një mjeti “Range Rover”, në pronësi të shtetases S. K., banuese në fshatin Demiraj, Malësi e Madhe, me detyrë Drejtoreshë e Drejtorisë së Shëndetit Publik Shkodër, ju informojmë se:

Në vendin ku u konstatua pakoja e mbyllur erdhi njësia antieksploziv e RENEA-s, e cila bëri shpërthim të kontrolluar të pakos, brenda së cilës rezultoi se kishte lëndë eksplozive.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, vijon veprimet për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

360grade.al

Kush ja vuri policëve pistoletën te koka në Elbasan? Zheji: Papleka, vrasës? Apo u vetëmbrojt?

Të tjera