» “Unë merresha vetëm me ujitjen sepse më kërcënuan”, shqiptari u kap me rreth 270 mijë paund kanabis në shtëpi, ja sa e dënon gjykata

“Unë merresha vetëm me ujitjen sepse më kërcënuan”, shqiptari u kap me rreth 270 mijë paund kanabis në shtëpi, ja sa e dënon gjykata

Autoritetet britanike kanë dënuar me dy vite burg një shtetas shqiptar, i cili u kap pak kohë më parë duke u kujdesur për rritjen dhe kultivimin e bimëve narkotike.

Sipas mediave në Angli, bëhet fjalë për Malbor Luzin, i cili u arrestua në 20 tetor të këtij viti në Leeds.

Sipas gjykatës, shqiptari u kap në një shtëpi, në dhomat e të cilës u gjetën 489 bimë narkotike dhe vlera e tyre shkonte deri në 268,950 paund.

Shtëpia ishte e pajisur me mjete të sofistikuara për ngrohje, ndriçim dhe rritje të lëndës narkotike.

Në momentin e arrestimit, shqiptarit iu gjet një celular, para, një kartë pankare si dhe një kartë identiteti.

33-vjeçari, pa adresë fikse, u intervistua dhe pretendoi se ishte kërcënuar nga të tjerë që e urdhëruan të kujdesej për bimët. Luzi tha gjithashtu se ai kishte qenë përgjegjës vetëm për ujitjen e bimëve.

360grade.al

Mirë Doktori, po Rama përse e urren Lulzim Bashën?

Të tjera