» Çdo gjë e shkatërruar dhe njerëz nën rrënoja / Tërmet i fuqishëm në Peru dhe Ekuador, ja sa ishte magnituda (VIDEO)

Çdo gjë e shkatërruar dhe njerëz nën rrënoja / Tërmet i fuqishëm në Peru dhe Ekuador, ja sa ishte magnituda (VIDEO)

Një tërmeti i fortë me magnitudë 6.1 në shkallën Rihter, është regjistruar ditën e sotme në kufi me Perunë dhe Ekuadorin. Kjo u njoftua nga Qendra Gjermane e Kërkimit për Gjeologjinë (GFZ).

Tërmeti ndodhi në një thellësi prej 10 kilometrash, deklaroi GFZ. Pamjet televizive treguan peruanët e frikësuar duke dal në rrugë ndërsa toka gjëmonte në bregdetin verior.

Tani për tani, nuk ka të dhëna për viktima të mundshme ose dëme materiale.

360grade.al

Rama dhe OpenBallkan gjeopolitika e tij e “shalqirit të Konispolit!”

Të tjera