» Dritan Laçi: Rama mohon ndihmën e vëllezërve kosovar në Durrës. ”Forcat serbe ishin të parët që na ndihmuan”…

Dritan Laçi: Rama mohon ndihmën e vëllezërve kosovar në Durrës. ”Forcat serbe ishin të parët që na ndihmuan”…

I mbani mend keta djem dhe kete qen. Mos I harroni kurre. Ata ishin te paret qe u erdhen ne ndihme qytetareve te Durresit ne ditet e veshtira te termetit. Sot ata u shiten nga kryerenegati I shqiptareve Ramovici, kur doli e tha ne prani te Vucicit qe forcat serbe ishin te paret qe ndihmuan ne Durres. Une nuk do ta harroj kurre Sadakun dhe vellezerit tane kosovare. A e dini pse Ramovici e ka fshire nga kujtesa Sadakun dhe forcat e shpetimit nga Kosova. Sepse ata I nxorren ne pah bashke me termetin korrupsionin madhor. Nuk kishim lopata-forcat tona germonin me duar, nuk kishim uje-me falni por forcave tona u mbaroi edhe sh…, nuk kishim qen shpetimi, sepse fondet e shkolles se qenve u vodhen. Prandaj Ramovici nuk I permend apo I injoron. Por ne nuk do I harrojme kurre. Une do u kisha bere nje permendore ketyre djemve dhe Sadakut ne Durres qe askush mos ta harronte ndihme e tyre te madhe ne ato dite te veshtira. Palaco!

360grade.al

Rama dhe OpenBallkan gjeopolitika e tij e “shalqirit të Konispolit!”

Të tjera