» Tre-shja e pites, pa Albin Kurtin bëjnë petulla me ujë, Pollozhani nuk kursehet për takimin e Shkupit

Tre-shja e pites, pa Albin Kurtin bëjnë petulla me ujë, Pollozhani nuk kursehet për takimin e Shkupit

“Nuk e ka miratimin tonë”, kryeministri i Kosoves Albin Kurti, nepermjet zyres se shtypit, ka bere te ditur me kohe se nuk e perkrah iniciativen e Minishengenit ballkanik dhe se nuk do të marrë pjesë në Forumin Ekonomik të Shkupit ditën e enjte.

Kryeministrat Edi Rama, Zoran Zaev dhe presidenti Aleksandër Vuçiç mblidhen së bashku të enjten në Shkup, në Forumin Ekonomik për bashkëpunimin rajonal në kuadër të shengenit ballkanik.

Shpetim Pollozhani ka komentuar takimin e Shkupit me ironi duke i quajtur Rama – Zaev – Vucic, treshja e pites, qe bejne petulla me uje dhe si hajdute qe gjejne gjuhen e perbashket

KËTA TRE JARANË TË PITES, PA ALBIN KURTIN BËJNË PETULLA ME UJË, EDHE PSE, TRE HAJNA GJEJNË SHUMË LEHTË GJUHË TË PËRBASHKËT

360grade.al

Rama dhe OpenBallkan gjeopolitika e tij e “shalqirit të Konispolit!”

Të tjera