» Koronavirusi hyn në familjen mbretërore të Suedisë, infektohen Princi Carlos Felipe dhe Princeshë Sofia

Koronavirusi hyn në familjen mbretërore të Suedisë, infektohen Princi Carlos Felipe dhe Princeshë Sofia

Princi i Suedisë Carlos Felipe dhe gruaja e tij, Princeshë Sofia, kanë dalë pozitiv me koronavirus. Lajmin e ka konformuar Shtëpia Mbretërore Suedeze përmes një deklarate, në të cilën thuhet se çifti janë karantinuar së bashku me fëmijët.

Gjithashtu janë duke u testuar për koronavirus dhe anëtarët e tjerë të familjes mbretërore si mbreti Carl XVI Gustaf, mbretëresha Silva, Princesha Victoria dhe Princi Daniel.

Familja u mblodh në funeralin e vëllait të mbretëreshës, Walther Sommerlath dhe kaloi disa kohë bashkë në Kishë të premten.

 

 

foto galeri

360grade.al

Do të vijë Dita që “ata” do bien në gjunjë dhe do t’përloten, por …

Të tjera