» Vasili nxjerr zbuluar Ramën: Është i vetmi politikan që ka fyer publikisht mjekët

Vasili nxjerr zbuluar Ramën: Është i vetmi politikan që ka fyer publikisht mjekët

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, thotë se Ministria e Shëndetësisë insiston që mjekët të mos preken, por sipas tij, kryeministri Edi Rama, është i vetmi politikan që ka fyer publikisht mjekët. ”Arjan Mezini, Genc Sulcebeu, Ilir Allkja, Zija Alhysa etj etj. Ministrja le ti përvishet Edi Rames në ja mban. Jam i bindur që nuk e bën dot as në ëndërr”,-shkruan Vasili në facebook.

Postimi i plotë

Ministrja e Shendetesise sot tha “Askush nga politikanët të mos guxojë ti prekë mjekët dhe infermierët dhe të fyejë dinjitetin e tyre dhe të dalë të bëjë politike me pandeminë”.

Edi Rama eshte i vetmi politikan, qe ka fyer publikisht rende edhe individualisht mjeket, sa per kujtese mjeket Arjan Mezini, Genc Sulcebeu, Ilir Allkja, Zija Alhysa etj etj. Ministrja le ti pervishet Edi Rames në ja mban. Jam i bindur qe nuk e ben dot as ne enderr.

Apo i ka ndare ne dy kategori mjeket ministrja, ne ata qe adhurojne vulgaritetin e Edi Rames dhe ne ata qe kane karakter dhe i qendrojne perballe atij ne emer te detyres. Ndaj ministrja eshte mire ti lere keto klithma hipokrite te lodhura, qe jane nje ofendim dyfish per mjeket dhe infermieret.

360grade.al

Do të vijë Dita që “ata” do bien në gjunjë dhe do t’përloten, por …

Të tjera