» Rama në Abu Dhabi në takim me ministrin e Jashtëm të Emirateve të Bashkuara Arabe

Rama në Abu Dhabi në takim me ministrin e Jashtëm të Emirateve të Bashkuara Arabe

Kryeministri Edi Rama është pritur në Abu Dhabi nga ministri i Jashtëm, Sheik Abdullah Bin Zayed Al Nahyan.

Takimi vjen pas firmosjes së dy marrëveshjeve, njëra për fillimin e Rindërtimit të 2000 apartamenteve në Durrës dhe tjetra, për bashkëpunimin ekonomik ndërqeveritar me fokus investimet direkte.

Kreu i qeverisë shqiptare shoqërohet në këtë vizitë nga ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj si dhe ministrja e Ekonomisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku.

360grade.al

Do të vijë Dita që “ata” do bien në gjunjë dhe do t’përloten, por …

Të tjera