» Ylli Dylgjeri: Doktoresha Najada & Co, në vend të venë vetulla po nxjerrin …veshët!!!

Ylli Dylgjeri: Doktoresha Najada & Co, në vend të venë vetulla po nxjerrin …veshët!!!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha trazoi ujërat me denoncimin e bërë te enjten, se po fshihet numri real i viktimave që ndërrojnë jetë nga COVID-19. 

Kjo solli reagimin edhe të stafit mjekësor, me në krye shefen e spitalit Infektiv Najada Çomo, e cila i konsideroi deklaratat e Bashës së goditje ndaj punës së tyre.

Por pavarësisht çka flitet, Çomo dëshmon edhe një herë përmes një shënimi në facebook se mjekët në vijën e parë të kësaj beteje do të jenë në punë, ditë e natë për të shpëtuar jetë.

Ylli Dylgjeri me nje status ne Fb, reagon duke terhequr vemendjen se kreu i PD, i referohej shifrave te dhena nga morgu dhe jo spitalet, pra akuza e Bashes nuk kishte te bente me punen e mjekve.

Doktoresha Najada & Co, në vend të venë vetulla po nxjerrin …veshët!!!
Por Ajo duket se është keqkuptuar në thelbin e historisë… Basha deklaroi se janë fshehur vdekjet në morgun e Tiranës. Pra problemi është te morgu dhe raportimet.
“Unë po i bëj thirrje prokurorisë të shkojë në këtë moment në morg dhe të marrë evidencat e plota,
dhe të vërtetojë këtë që po them. Kjo që keni përpara, ka ardhur nga një denoncim që është verifikuar me vdekjet e raportuara dhe vdekjet e vërtetuara në morgun e Tiranës. Vetëm në spitalet Covid, jo atyre që kanë vdekur në shtëpi. Ne disponojmë edheemrat e viktimave. Ndërkohë që në këtë moment
unë kam qindra mesazhe denoncuese nga të afërm të viktimave, këto nuk janë thjesht numra por janë jetë njerëzish”, tha Basha.

360grade.al

Do të vijë Dita që “ata” do bien në gjunjë dhe do t’përloten, por …

Të tjera