» Pirlo debuton me fitore si trajner në Serinë A, Juventus kalon pastër Sampdorian

Pirlo debuton me fitore si trajner në Serinë A, Juventus kalon pastër Sampdorian

Juventus e ka filluar me fitore sezonin e ri të Serisë A me trajner Andrea Pirlon dhe objektiv fitoren e titullit të 10-të radhazi.

Bardhezinjtë kanë fituar pastër ndaj Sampdorias me rezultatin 3-0 dhe me lojë bindëse.

Goli e parë të sezonit e shënoi çuditërisht një mesfushor, suedezo-maqedonas, shtatlartë, cili vetëm 3 javë më parë firmosi për Juventusin. Kulusevski hodhi hapin e parë drejt fitores së Juventusit.

Më pas shënoi Bonucci teksa në fund kishte kohë dhe për Ronaldon që ta niste sezonin edhe ai me gol.

360grade.al

farma
Do të vijë Dita që “ata” do bien në gjunjë dhe do t’përloten, por …

Të tjera