» Turqia tronditet nga një tjetër tërmet i fortë

Turqia tronditet nga një tjetër tërmet i fortë

Turqia tronditet nga një tjetër tërmet i fuqishëm.

Pak minuta më parë, qendra e vendit u lëkund nga një goditje sizmike me magnitudë 5.1 ballë të shkallës rihter.

Sipas asaj që raporton EMSC, epiqendra e tërmetit ka qenë 19 km në veri-lindje të qytetit Emirgazi, ndërsa është ndjerë edhe në zona të tjera.

Thellësia e lëkundjeve ka qenë 5 km.

Mediat turke nuk raportojnë për dëme materiale apo në njerëz, ndërsa ky është tërmeti i rradhës që godet Turqinë brenda disa muajsh ku nuk kanë munguar as viktimat.

360grade.al

farma
Do të vijë Dita që “ata” do bien në gjunjë dhe do t’përloten, por …

Të tjera