» Juventus nuk pret më, rrit ofertën për Edin Dzeko

Juventus nuk pret më, rrit ofertën për Edin Dzeko

Sulmuesi boshnjak është objektivi kryesor i Juventusit dhe sipas mediave italiane, bardhezinjtë kanë gjetur marrëveshjen me Romën për transferimin e 34-vjeçarit, por konkretizimi po mbahet peng nga sulmuesi polak i Napolit, Arkadiuz Milik, i cili nuk duket ende i bindur për t’u bashkuar me kryeqytetasit.

Por kampionët e Italisë nuk kanë ndërmend të presin gjatë, pasi duan t’i vënë në dispozicion teknikut Andrea Pirlo një sulmues sa më shpejt, dhe gjatë ditës së djeshme kanë rritur ofertën e tyre, duke konfirmuar gatishmërinë për të paguar 17 milionë euro me qëllim që të marrin menjëherë Dzekon.

Kjo shifër është natyrisht shumë e lartë për një futbollist 34-vjeçar, ndaj edhe te Roma janë tunduar dhe kanë vendosur ta lënë në pankinë, ndërsa gjasat janë që nesër paradite gjiganti boshnjak të udhëtojë drejt Torinos për të kryer vizitat mjekësore dhe për të firmosur me Juventusin.

360grade.al

farma
Do të vijë Dita që “ata” do bien në gjunjë dhe do t’përloten, por …

Të tjera