» U transferua me bujë tek Real Madridi, Zidan i kërkon lojtarit të gjejë një ekip tjetër

U transferua me bujë tek Real Madridi, Zidan i kërkon lojtarit të gjejë një ekip tjetër

Luka Joviç u transferua me shume bujë tek Real Madridi për 60 milionë euro. Sulmuesi serb ka zhgënjyer, i penalizuar edhe nga dëmtimet e shumta dhe tani e shikon veten të padëshiruar nga Zinedin Zidan.

Sipas asaj që raporton “Marca”, trajneri francez i ka bërë me dije Joviçit që të gjejë një skudër tjetër dhe të shkojë në huazim, për të pasur më shumë minuta në dispozicion. Edhe klubi i Real Madridit e ka mbështetur idenë e Zidanit për huazimin e serbit.

Zidan ka 4 sulmues në dispozicion, por vetëm Benzema ka treguar se e meriton një fanellë titullari./panoramasport

360grade.al

farma
Do të vijë Dita që “ata” do bien në gjunjë dhe do t’përloten, por …

Të tjera