» Video/ Përshkallëzohet dhuna në protestën para Ministrisë së Energjitikës: Policia tërheq zvarrë naftëtarin

Video/ Përshkallëzohet dhuna në protestën para Ministrisë së Energjitikës: Policia tërheq zvarrë naftëtarin

Protesta e naftëtarëve ka agravuar deri në përdorimin e dhunës nga policia, teksa kanë tërhequr zvarrë një protestues, dhe kanë ushtruar dhunë mbi disa të tjerë.

Protestuesit tentuan të çajnë kordonin policor, pasi duan të futen brenda ambienteve të Ministrisë, dhe të takohen me ministren Belinda Balluku.

Që prej orës 11:00, ata janë mbledhur para Ministrisë së Energjitikës për të proetstuar për pagat e prapambetura, si dhe kërkojnë rifillimin e punës në rafinerinë e Balllshit.

360grade.al

farma
Do të vijë Dita që “ata” do bien në gjunjë dhe do t’përloten, por …

Të tjera