» Koronavirusi/ Sekuestrohen në Itali 10 mijë maska, dyshohet se vinin nga Shqipëria

Koronavirusi/ Sekuestrohen në Itali 10 mijë maska, dyshohet se vinin nga Shqipëria

Policia italiane ne Ankona ka sekuestruar sot nje sasi te madhe maskash, qe dyshohet se vinin nga Shqiperia.

Sipas mediave fqinje, policia ka sekuestruar dhjetë mijë maska ​​me filtra pëlhure të në portin e Ankonës nga Guardia di Finanza dhe Zyra e Doganave.

Pajisjet mbrojtëse nuk kishin asnjë indikacion të origjinës, paketimi ishte me shpjegim italisht, nderkohe qe në realitet ato thuhet se vinin nga Shqipëria. Piekrisht mashtrimi per origjinen u be edhe shkak per hetime dhe konfiskimin e tyre.

masch-538x600

Sipas hetuesve, paketimi mund të kishte mashtruar konsumatorin në lidhje me vendin e vërtetë të prodhimit të maskave. Per raste te tilla ligji italian parashikon gjobe nga 10 mijë ne 250 mijë euro.

360grade.al

farma
Ulërima e Xhunglës shqiptare, kafshime dhe kurthe dhe…

Të tjera