» Fotoja që përloti mijëra zemra në mbarë botën, infermierja shpëtoi tre foshnje në Bejrut

Fotoja që përloti mijëra zemra në mbarë botën, infermierja shpëtoi tre foshnje në Bejrut

Shpërthimi i fuqishëm në Liban ka lënë të vdekur rreth 100 persona dhe ka plagosur mijëra të tjerë.

Bejruti, kryeqyteti libanez, ka mbetur i shkatërruar nga shpërthimi i kimikateve.

Në mediat e huaja janë publikuar shumë foto prekëse të fëmijëve dhe personave të plagosur që enden dyerve të spitaleve të tejmbushura.

Një foto e shkrepur nga fotografi Bilal Jawich, ku një infermiere po mban një foshnje të dëmtuar nga shpërthimi, ka bërë xhiron e rrjetit.

360grade.al

farma
Ulërima e Xhunglës shqiptare, kafshime dhe kurthe dhe…

Të tjera