» Ministri irlandez i Financave zgjidhet presidenti i ri i Eurogroup

Ministri irlandez i Financave zgjidhet presidenti i ri i Eurogroup

Ministri irlandez i Financave, Paschal Donohoe u zgjodh sot nga homologët e tij në presidencën e Eurogroup-it, njoftoi presidenti aktual, Mario Centeno në Twitter.

“Donohoe, u zgjodh në raundin e dytë, përballë spanjolles Nadia Calvino, e cila i përket një qeverie të krahut të majtë dhe do të marrë detyrën më 13 korrik”, tha ai.

Pierre Gramegna i Luksemburgut u tërhoq pas raundit të parë.

360grade.al

farma
Ulërima e Xhunglës shqiptare, kafshime dhe kurthe dhe…

Të tjera