» Konfirmohen 50 raste të reja me koronavirus në Greqi, 25 raste të importuara

Konfirmohen 50 raste të reja me koronavirus në Greqi, 25 raste të importuara

Janë konfirmuar 50 raste të reja me koronavirus në Greqi. Phea ka njoftuar se 25 nga rastet e reja janë identifikuar pas kontrolleve në portat hyrëse në vend.

Numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në 3672. 919. Aktualisht mësohet se 9 pacientë trajtohen të intubuar dhe 122 pacientë janë larguar nga spitali.

Fatmirësisht në 24 orët e fundit nuk raportohet për asnjë të vdekur.

360grade.al

farma
Ulërima e Xhunglës shqiptare, kafshime dhe kurthe dhe…

Të tjera