» Atentati ndaj vëllezërve Haxhia, shpallet në kërkim Talo Çela dhe Nuredin Dumani

Atentati ndaj vëllezërve Haxhia, shpallet në kërkim Talo Çela dhe Nuredin Dumani

Detaje të reja nga vrasja e dy vëllezërve Viktor dhe Besmir Haxhia në Durrës.

Policia ka shpallur në kërkim shtetasin Nuredin Dumani dhe Talo Çela i cili eshte i shpallur në kërkim edhe për grabitjen e Rinasit.

Ata janë shpallur në kërkim, pasi akuzohen për veprën penale ‘Grup i strukturuar kriminal’

Për zbardhjen e ngjarjes ka ndihmuar dëshmia e të arrestuarit Klevis Alla, i cili ka marrë statusin e bashkëpunëtorit

Sipas të arrestuarit Klevis Alla, vrasja e dy vëllezërve Haxhia në Durrës ka lidhje me një sasi parash.

Atentati ndodhi pasditen e 27 prillit.

Sipas dëshmisë së bashkëpunëtorit Talo Çela i ka lënë në ruajtje vëllezërve një sasi lekësh nga grabitja e ndodhur në Rinas./oranews

 

 

360grade.al

farma
Ulërima e Xhunglës shqiptare, kafshime dhe kurthe dhe…

Të tjera