» Situatë paniku në vend nga COVID, ambasadori i BE Luigi Soreca thirrje qytetarëve: Mbani distancën, lufta s’ka mbaruar ende

Situatë paniku në vend nga COVID, ambasadori i BE Luigi Soreca thirrje qytetarëve: Mbani distancën, lufta s’ka mbaruar ende

Ditën e sotme u raportuan 3 viktima dhe 90 të infektuar vetëm gjatë 24 orëve të fundit.

E gjithë kjo, ka krijuar një situatë paniku dhe alarmi në vend teksa ka reaguar edhe ambasadori i BE Luigi Soreca i cili bën thirrje për distancim fizik.

“Të gjithë duhet të jemi të vetëdijshëm se lufta kundër  COVID 19 nuk ka mbaruar!

Mbajtja e distancës sociale në vendet publike eliminon në mënyrë të konsiderueshme përhapjen e  Covid19!

Kontriboni në sigurinë kolektive”, bën thirrje Soreca në Twitter.

360grade.al

farma
Ulërima e Xhunglës shqiptare, kafshime dhe kurthe dhe…

Të tjera