» 360 Gradë/ Gjikondi: Padisë së Ramës ndaj Haradinajt i ra objekti. Qafoku: E vetmja zgjidhje, bashkimi Shqipëri-Kosovë

360 Gradë/ Gjikondi: Padisë së Ramës ndaj Haradinajt i ra objekti. Qafoku: E vetmja zgjidhje, bashkimi Shqipëri-Kosovë

E ftuar në “360gradë” nga Artur Zheji në RTV Ora, juristja Brizida Gjikondi tha se padisë së Ramës nda Haradinajt i ra objekti.

Ndërsa gazetari Roland Qafoku u shpreh se zgjidhja vjen vetëm nga bashkimi Shqipëri-Kosovë.

Gjikondi: Objekti i padisë ra, sepse ajo çka tha Haradinaj, u vërtetua nga ajo që ndodhi në Uashington.

Qafoku: Zgjidhja e vetme në këtë proces është bashkimi i Shqipërisë me Kosovën. Partitë politike në vend nuk e kenë në program dhe këtu fillon problemi. Nuk duhet ët kemi merak se mërzitet BE-ja. Në këtë moment delikat për Kosovën, është e rëndësishme që të fillojë bashkimi Shqipëri-Kosovë.

360grade.al

farma
Ulërima e Xhunglës shqiptare, kafshime dhe kurthe dhe…

Të tjera