» Sërish rritje temperaturash, parashikimi i motit për sot

Sërish rritje temperaturash, parashikimi i motit për sot

Territori shqiptar do të mbetet në kushte të qëndrueshme atmosferike ditën e sotme, duke bërë që kthjellimet të jenë mbizoteruese përgjatë ultësirës perëndimore.

Por në zonat e thella malore do të ketë vranësira të cilat do të gjenerojnë rreshje të pakta.

Sipas MeteoAlb temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por mbeten konstante në mesditë duke luhatur vlerat nga 17°C deri në 39°C.

Era do fryjë lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar dallgëzimin 2 ballë.

360grade.al

farma
Ulërima e Xhunglës shqiptare, kafshime dhe kurthe dhe…

Të tjera