» Mbyllet marrëveshja, Bajerni bën goditjen e madhe. Sane bashkohet me klubin gjerman, por sa pak do paguhet

Mbyllet marrëveshja, Bajerni bën goditjen e madhe. Sane bashkohet me klubin gjerman, por sa pak do paguhet

Leroj Sane do të jetë afrimi i radhës së Bajernit, teksa thuhet se marrëveshja është mbyllur mes palëve. Kjo është njoftuar nga “Bild”, që shkruan se marrëveshja është arritur për 47.5 milionë euro, një shumë e vogël kjo, teksa para një viti vlerësohej të paktën 80 milionë euro.

Gjithashtu raporti i sipërpërmendur shkruan se sulmuesi gjerman do të firmosë një kontratë 5-vjeçare me klubin bavarez. Menjëherë pas përfundimit të kampionatit aktual Sane do të bashkohet me Bajernin dhe do të vihet nën urdhrat e trajnerit Flik.

360grade.al

50 milionë mesazhe për të “vrarë” Lulzim Bashën! Por…

Të tjera