» Operacion i fuqishëm droge në Itali, kapen qindra kg kokainë (VIDEO)

Operacion i fuqishëm droge në Itali, kapen qindra kg kokainë (VIDEO)

Gazetarja korrespodente nga Roma, Alba Kepi, në një lidhje telefonike me emisionin 360gradë, njofton se policia italiane ka kapur ditët e fundit sasi të mëdha kokaine në portin e Livornos dhe Genovas, por që sot janë bërë publike.

“Më 8 mars u kap një kontenier në Livorno me 200 kg kokainë. Destinacioni ishte Spanja. Po ashtu në Genova janë kapur 300 kg kokainë”, deklaroi gazetarja.

Ajo shton se po hetohen për lidhje me grupet kriminale shqiptare dhe mafian kalabreze.


360grade.al


Ato që ju dhanë Ramës me të tepërt, po i hiqen sot, një e nga një…

Të tjera