» ”Tetë qershori po afron”, Meta: Mesazhi i BE është i qartë, zbatimi i kushteve fillon me konsensusin për ‘Zgjedhoren’

”Tetë qershori po afron”, Meta: Mesazhi i BE është i qartë, zbatimi i kushteve fillon me konsensusin për ‘Zgjedhoren’

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetuar mesazhet e djeshme nga BE, përkatësisht nga komisioneri për zgjerimin Varhelyi por dhe nga Soreca për Reformën Zgjedhore.

Pikërisht Meta thotë se zbatimi i kushteve fillon me konsensusin për ‘Zgjedhoren’ dhe KE mezi pret të shënojë lajm pozitiv për Shqipërinë.

 

STATUSI NGA ILIR META

Mesazhi i djeshëm i Bashkimit Europian është i qartë, zbatimi i kushteve fillon me konsensusin për reformën zgjedhore.
8 qershori po afron!
Komisioni Europian mezi po pret të shënojë një lajm pozitiv për Shqipërinë! 🇦🇱🇪🇺

 

360grade.al

50 milionë mesazhe për të “vrarë” Lulzim Bashën! Por…

Të tjera