» Nga Bale tek Cavani, 4 dëshirat e ”çmendura” të Mohammad bin Salaman për Newcastle

Nga Bale tek Cavani, 4 dëshirat e ”çmendura” të Mohammad bin Salaman për Newcastle

Me blerjen nga Princi i Arabisë Saudite, Newcastle i shtohet listës së ekipeve angleze që blihet nga pasanikë të huaj por kësaj radhe bardhezinjtë do të tronditin merkaton verore.

Sipas mediave të huaja, Mohammad bin Salaman ka 4 dëshira të çmendura për Newscastle, rikthimi i Bale dhe Coutinho në Premier League si dhe Koulibaly me Cavanin.

Përveç blerjeve të majme lojtarët do kishin edhe rroga shumë të larta dhe Koulibaly ka shprehur haptazi kalimin në Premier League, teksa transferimi i parë pritet të jetë Philippe Coutinho./bw

360grade.al

farma
Presioni i ambasadorëve, apo “topi te Luli Basha”…

Të tjera